Škola nekad i sad

Početna stranica
Škola danas
Istorijat škole

Šesta beogradska gimnazija se priključila akciji “EUnetADSL u srednjim školama” u okviru koje je dobila na korišćenje ADSL Internet servis i hostovanje Internet prezentacije. U okviru akcije, EUnet odobrava popuste od 20% na sve EUnetADSL servise za svakog učenika i zaposlenog u školi

samo po vigimnazija.edu.yu
po celom  SCG web-u

Šesta beogradska gimnazija osnovana je 19. oktobra 1933. godine, ukazom Ministarstva prosvete Kraljevine Jugoslavije, i to kao Šesta muška gimnazija, koja je prvobitno imala sedište u ul. Vojvode Dragomira. Ime mešovite škole ona dobija 1935. godine, a dve godine kasnije, kao Šesta muška,  brojala je1850 učenika u i 75 profesora.

Četrnaestog maja 1939. godine, u temelje naše škole je ugrađena Povelja od strane ministra prosvete tadašnje Kraljevine, Stevana Ćirića, sa porukom:

Svetlost, Znanje, Život  koja i dalje prati našu školu na njenom putu kroz istoriju.

Na tom putu, ponekad je menjala naziv, neke škole su nastajale i iščezavale, utapajući se jedna u drugu...

Šesta muška gimnazija

Bibliotekarska škola

Treća ženska gimnazija

Sedma beogradska gimazija

Deveta beogradska gimnazija

OVOUO "Zvezdara"

Sve su one sačinjavale ono što je danas:

Početna stranica | Škola danas | Istorijat škole

Pišite nam na  swt@vigimnazija.edu.yu
Pošaljite nam svoje sugestije i primedbe u vezi sa našim sajtom.
Datum poslednje promene: 28-05-2006